INTAX, spol. s r. o.
Zoubkova 2154/3
150 00 Praha 5

telefon: +420 222 823 111
e-mail: intax@intax.cz  IBM Notes – výukový kurz  H F Notes 901

 

Hlavní funkce IBM Notes – návody a zkušenosti

HF Notes
Výukový kurz HFNotes901 představuje hlavní funkce IBM Notes 9.0.1 Social Edition. Jedná se o uspořádaný systém českých návodů, který rozšiřuje standardně dostupnou nápovědu k IBM Notes. Vznikl na základě dlouholetých zkušeností s používáním Lotus Notes ve firmě INTAX, spol. s r. o., a snad bude užitečný i pro uživatele z jiných organizací, které systém Notes také používají.

Tato aplikace (v dřívější terminologii databáze pro Lotus Notes) je spustitelná v prostředí IBM Notes a jejím cílem je interaktivní formou pomocí krátkých textů doplněných obrázky postupně seznamovat uživatele s funkcemi a možnostmi tohoto pracovního prostředí a případně také s místními úpravami, které jsou specifické pro danou organizaci.

Výukový kurz o IBM Notes obsahuje většinou jednostránkové návody, které jsou formátovány tak, aby se při libovolné velikosti okna pěkně zobrazovaly a daly se také případně i dobře vytisknout. Celý kurz má více než 80 tiskových stran a po rozbalení všech podrobností by to bylo přes 160 stran. Návody lze využít při školeních i při individuálním seznamování uživatelů s prostředím IBM Notes.

Na začátek stránky

Výukový kurz – soubory ke stažení na www.intax.cz

Tento soubor ve formátu PDF slouží k získání základní představy o systému interaktivních návodů. Krátká INFORMATIVNÍ UKÁZKA obsahuje 8 stránek: úvodní popis aplikace, formou záložek celkový obsah a v něm jsou zvýrazněny čtyři dokumenty, které byly vybrány do ukázky. Je třeba si uvědomit, že vnitřní odkazy IBM Notes nemohou v tomto PDF souboru fungovat a ani nerozbalené sekce IBM Notes označené pomocí znaků :: pochopitelně v PDF souboru nejsou obsaženy.

Upozornění: Obsah tohoto PDF souboru je realizován formou záložek. Po stažení PDF souboru a otevření v prohlížeči Adobe Reader (nebo v jiném) se obsah zobrazí lépe než pomocí pluginů pro PDF, které jsou k dispozici ve webových prohlížečích.

    HFNotes901_VYUKOVY_KURZ.zip     (5 MB) – stav z dubna 2015

Plná verze aplikace HFNotes901 je ke stažení v komprimovaném souboru ve formátu ZIP – ten obsahuje soubor s příponou NSF (= Notes Storage Facility), který lze po rozbalení otevřít pomocí IBM Notes

Poznámka: O první verzi informoval Petr Kunc z IBM na 6. technické konferenci SUTOL 2014. Později bylo doplněno několik dalších návodů a do aplikace byl přidán užitečný pohled „Změna“.

    HFNotes901_OBSAH2.pdf    (65 kB)

    HFNotes901_TISK2.pdf     (2 MB)    © INTAX, spol. s r. o., 2023


Aktualizováno 28. 6. 2023